Jdi na obsah Jdi na menu
 


Street Dance

30. 8. 2006

R'n'B je zkratka anglického výrazu pro hudební styl Rythm and Blues. Původ lze tedy již dle názvu odvodit z afrických černošských rytmů. Tím, že docházelo k migraci a vlastně převozům afrických otroků do různých kontinentů světa, se začala jejich kultura a především hudba mísit s místní hudbou a tancem. V mnohých dnešních moderních tancích nalezneme africké kořeny. Není se čemu divit. Blues a volný houpavý rytmus vycházející především z pocitů se dnes prostě nosí. V současné době se s R'n'B hodně prolíná i Rap, Hip-Hop, Soul, Funk a Street …

Ke stylu R'n'B se přiklání řada populárních světových zpěváků např. Britney Spears, Missy Elliott, Blafl Eyed Peas ad.. Rytmické melodie trochu šmrncnuté černou hudbou, jsou chytlavé, a proto není divu, že jim málokdo odolá. Vždyť se stačí jen pohupovat, vlnit a jste prostě IN.


Pro tento styl nejsou vymezeny základní prvky jako postoj, kroky atd.. Prvků, které lze do tance vložit, existuje strašně moc a stále se nové vymýšlejí. Každý tanečník je ukázkou tanečního stylu. Opravdový tanečník dokáže improvizovat i vytvářet choreografie ke konkrétní skladbě. Jak se říká: I když všichni dělají totéž, není to vždy totéž. A v tanci to platí dvojnásob.


Když tančíte R'n'B je potřeba zapomenout na trhavé pohyby. Pohyb by měl být plynulý, můžeme ho přirovnat ke snu každého surfaře a tou je jedna dlouhá, ohromná vlna, která se ztrácí za obzorem. V R'n'B vše plynule navazuje na sebe, tanečníci vypadají, jako by byli z gumy. Jestli chcete, můžete si vyzkoušet, přilepit rozžvýkanou žvýkačku na desku stolu tak, aby držela a zkusit ji natahovat a zase smršťovat. U experimentu zkuste být šetrní, aby se Vám R'n'B tanečník nepřetrhl. :o)


Pokud v tanci zastavíte pohyb, pak je to vždy cíleně – pro zvýšení efektu :o). Přesto je i takový STOP pohyb zaobalen jakoby v něčem měkkém. U R'n'B divák nezaznamená, že by jakýkoliv pohyb byl tvrdý nebo striktně říznutý, na rozdíl od Hip-Hopu nebo Funku. Tyto moderní styly působí tvrdším dojmem, i když je tančí něžná holčina a ne ramenatý vazoun.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ccccccccc

(fffffffff, 24. 11. 2007 6:34)

si trapná a na tý fotce vypadáš jak štětka